Naudinga informacija
Įmonė atlieka nuo lengviausių iki pačių sudėtingiausių skardinimo darbų

Stogų dengimo technika

Falcų technika – tai išilginis atskirų lakštų sujungimas. Fasadų apdailai daromas status falcas, kuris labai išsiskiria. lenkiant profilius, užlenkiant falcus naudojamos specialios staklės. Įvairūs  lakštų ilgiai ir pločiai suteikia galimybę realizuoti net pačius netikėčiausius sprendimus.

Įmonė taip pat dengia stogus “žvynų“ pavidalu, „rombais“. jeigu jais dengiant naudojamas valcuotas blizgantis cinkas, senėjimo procesas kiekvienam žvynui suteikia dar ir individualų atspalvį. Dengiant mažaisiais žvynais galima išspręsti pačių sudėtingiausių konstrukcijų reikalavimus. Jais galima dengti stogo langus, kaminus ir stogo kraštus.

Stogo dengimas cinku

Privalumai: Cinkas pasižymi ilgaamžiškumu,  elastingumu, plastiškumu, alchitektūrinio stiliaus kūrimo laisve, harmoningai derinama su kitomis statybinėmis medžiagomis bei visiškai nekenksmina aplinkai.

Naudojant cinko gaminius, visada įrengiamas fasado vėdinimas – tai padeda diegti modernias technologijas, taupyti energiją, įrengti norimą šilumos izoliaciją. Statinio apdaila cinku saugo jo laikančias konstrukcijas ir šilumos izoliaciją nuo atmosferos veiksnių. Laikančios sienos ir termoizoliacija išlieka visada sausa ir funkcionali be to, pastatas saugomas nuo perkaitimo ir vėjo. Statinių apdailos galimybės  kokybišku cinku yra neribotos.

Skardos tipai/naudojimas

Yra dviejų natūralaus cinko atspalvių: šviesaus sidabro atspalvio, blizgantis ir pilkai mėlyno, matinis arba kitaip vadinamas „sendintu“.

Cinkas gali būti lakštinis arba juostinis, jo storis paprastai būna nuo 0,65 iki 1,2 mm. Jis naudojamas reprezentacinių statinių fasadams, stogams, vandens tekėjimo sistemoms.

Matinio atspalvio skarda dažniausiai naudojama fasadams. Tai 0,8 mm storio įvairių dydžių ir formų profiliai. Metaliniai fasadai lengvi, nereikia papildomo laikančių konstrukcijų stiprinimo. Juostinė skarda naudojama stogams 0,7mm storio. Storesnis 1,2 mm storio cinkas, naudojamas vandens tekėjio sistemos dirbiniams ir įvairioms architektūrinėms detalėms: erkeriams, kaminams, karnizams.

Stogo dengimas variu

Privalumai: Vario populiarumą lemia išaugęs kokybiškų bei natūralių medžiagų poreikis. Varine skarda dengti stogai patvarūs 150 – 200 metų,  jie nereikalauja priežiūros, jų nereikia perdažyti, jos nerūdija bei jų neveikia aplinka. Lengvai tiesiama medžiaga yra plastiška ir itin atspari mechaniniams įbrėžimams.

Kokybiško Vario paviršiuje, veikiant orui, formuojasi natūralus apsauginis sluoksnis,  kuris laipsniškai keičiasi ir daro medžiagą itin patvarią. Toks oksidacinis sluoksnis saugo dangą nuo neigiamų atmosferos veiksnių, jos paviršių keičiantis klimatui mažiau veikia erozija.

Skardos tipai/naudojimas

Specialiu cheminiu procesu oksiduojami ir patinuojami vario lakštai ir ritiniai yra kelių spalvų: klasikinis blizgantis raudonas, oksiduotas rudas ir patinuotas žalias.  Varis lengvai apdorojamas, tačiau yra labai tvirta medžiaga. Jis puikiai dera su kitomis fasado apdailos medžiagomis, atitinka net didžiausiems architektų įnorius todėl jis itin sparčiai populiarėja ne tik dengiant tradicinius stogus, tačiau ir šiuolaikinius verslo, prekybos centrus ar kitus aukšto lygio architektūrinius pastatus.

Stogo dengimas aliuminiu

Aliuminis – vienas iš lengviausių metalų, jo lydiniai labai tvirti. Aliuminis atsparus korozijai, nes ore oksiduojasi ir pasidengia atsparia plėvele. Jis geras elektros ir šilumos laidininkas, gerai atspindi šviesą.. Aliuminis lengvas, plastiškas metalas. Jį labai lengva apdoroti – presuoti, kalti ar valcuoti.